Waar bent u naar op zoek?

Ouderling-kerkrentmeester Mark Trouwborst

Steunen op Gods beloften

Louis Seesing
Door: Louis Seesing
Ambt
05-02-2026

Predikant, ouderling of diaken: het ambt is geen functie, maar een roeping. In Wees dan navolgers, dat onlangs verscheen in de Artios-reeks, staat die roeping centraal. Mark Trouwborst (36), ouderling-kerkrentmeester in de Nieuwe Westerkerk in Capelle aan den IJssel, las het boek. “Twijfels mag je bij de Heere brengen, en telkens weer geeft Hij nieuwe moed.”

Het boekje spreekt over de vreze des Heeren als grondhouding. Hoe probeert u dat in uw ambt gestalte te geven?
“Door er steeds opnieuw bewust bij stil te staan dat ik aan het werk ben in Zijn Koninkrijk. Dat besef helpt om het ambt met zorg en toewijding te vervullen, omdat ik samen met andere ambtsdragers en gemeenteleden mag zorgen voor iets kostbaars dat niet van mezelf is. Het roept een gevoel van verantwoordelijkheid op, waarbij ik mezelf soms afvraag of ik wel genoeg doe en of wat ik doe ook goed genoeg is.

Tegelijk mag ik daarin steunen op mijn roeping en op de belofte die daarbij hoort. Ik mag mij inzetten met alles wat in me is, maar uiteindelijk is het de Heere Die het werk zegent en voortzet, soms op een andere manier dan ik zelf voor ogen had. Juist dat geeft mij vertrouwen: het gaat altijd volgens Zijn weg.

Zonder iets af te doen aan de andere ambten, denk ik dat deze bewustwording extra belangrijk is voor een ouderling-kerkrentmeester. In dit ambt ben je veel bezig met praktische en stoffelijke zaken, zoals gebouwen, financiën en vrijwilligers. Juist dan is het nodig om ervoor te waken dat je niet alleen gaat organiseren of managen, maar je ambtswerk blijft doen in afhankelijkheid van de Heere Jezus.”

De auteurs schrijven dat het ambt geen functie is, maar een roeping. Hoe onderscheidt u in uw ambts werk het ‘moeten’ van ‘mogen’ en de ‘taak’ van ‘roeping’?
“Allereerst zie ik het ambt als een persoonlijke roeping van God om te mogen werken in Zijn Koninkrijk. Het is voor mij geen vrijwillige bestuursfunctie die je er zomaar bij doet. Dat besef probeer ik steeds voor ogen te houden bij alles wat bij het ambt komt kijken. Tegelijkertijd neemt dat niet weg dat het ambt soms wel degelijk als een taak kan aanvoelen. Dat gebeurt vooral in periodes waarin het kerkenwerk druk is, gecombineerd met andere bezigheden in werk- en privésituatie.

Dit artikel gratis verder lezen?
Schrijf u in voor onze nieuwsbrief en lees de volledige tekst van dit artikel.

"*" geeft vereiste velden aan

Louis Seesing
Louis Seesing

is redacteur van De Waarheidsvriend.